REGION 3

Important Dates:  Region 3 All-Star Team 2017-18,   2016-17 Region 3 All-Star Team

Region 3 All-Star Team 2015-16

Region 3 All-Star Team 2014-15,    Region 3 All-Star Team 2013-14

Region 3 All-Star Team 2012-13,   Region 3 All-Star Team 2011-12

                            2018 OFFICERS

Region Advisor Kurt Tippmann Snider
Director Luke Amstutz East Noble
Director Elect Paul Sade Churubusco
Assistant Coach Rep. Mike Zent Leo
Minority/At-Large Rep. Mike Brevard North Side
All-Star Chairman Casey Kolkman Bishop Dwenger
All-Star Coach Andy Thomas Angola
Assistant All-Star Coach Cliff Hannon East Noble
Membership Chairman Doug Dinan Carroll
Publicity Chairman Nico Tigulis Heritage
Grid Coach Article Andy Thomas Angola
Code of Ethics Rep. Pete Kempf DeKalb
Technology Rep. Grant Moser South Adams

Luke Amstutz- Director

Paul Sade- Director Elect

Doug Dinan- Membership

Andy Thomas- All Star Coach

Casey Kolkman- All Star Chair

Kurt Tippman- Advisor

 

I.F.C.A. REGION 3 SCHOOLS & HEAD COACH:

ADAMS CENTRAL- Michael Mosser
ANGOLA- Andy Thomas
BELLMONT- Marty Ballard
BLUFFTON- Brent Kunkel
CARROLL (Allen)- Doug Dinan
CENTRAL NOBLE- Trevor Tipton
CHURUBUSCO- Paul Sade
COLUMBIA CITY- Brett Fox
DEKALB-  Pete Kempf
EASTSIDE-  Todd Mason
EAST NOBLE- Luke Amstutz
FT. WAYNE CONCORDIA- Tim Mannigel
FT. WAYNE DWENGER- Jason Garrett
FT. WAYNE LUERS- Kyle Lindsay
FT. WAYNE NORTH SIDE- Mike Brevard
FT. WAYNE NORTHROP-  Jason Doerffler
FT. WAYNE SNIDER- Kurt Tippmann
FT. WAYNE SOUTH SIDE- Roosevelt Norfleet
FT. WAYNE WAYNE- Derrick Moore
FREMONT- Jim Hummer
GARRETT- Chris DePew
HERITAGE- Nico Tugulis
HOMESTEAD- Chad Zolman
LAKELAND- Keith Thompson 
LEO- Jared Sauder 
NEW HAVEN- Jimmy Linn
NORWELL- Josh Gerber
PRAIRIE HEIGHTS- Brad Lazusky
SOUTH ADAMS- Grant Moser
SOUTHERN WELLS- Greg Mose
WEST NOBLE- Monte Mawhorter
WOODLAN- Sherwood Haydock

comments, suggestions and questions about this page should be directed to:

Mark Candler at markifca@yahoo.com

your input is appreciated!